Menu
Nyheder 21. september kl. 22:18
I forbindelse med 100 års jubilæet AIA Fodbold
Nyheder
Tivoli og Superligabold 9/9 17
Nyheder
Køb en klubdragt inden 13/9 17
Nyheder
Ny forpagter
Nyheder
U13 Drenge til Arnhem Cup i Holland
Klubbens kommende kampe
September 2017
26.
tirsdag
17.30
TMG
Herrer
U10
U10 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 512
Mårslet Stadion
AIA/Tranbjerg
Mårslet Stadion
26.
tirsdag
18.00
Hou Og Omegns IF
Herrer
Senior
Herre C2 (+16) 7M - Efterår • Pulje 142
Hou Skole
AIA/Tranbjerg (1)
Hou Skole
26.
tirsdag
18.10
AIA/Tranbjerg
Herrer
U10
U10 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 512
Mårslet Stadion
Hadsten SK
Mårslet Stadion
27.
onsdag
18.00
AIA/Tranbjerg (3)
Herrer
Senior
Herre C2 (+16) 7M - Efterår • Pulje 141
Grønløkke Stadion
Tyrkisk AOK
Grønløkke Stadion
27.
onsdag
18.00
AIA/Tranbjerg
Kvinder
K+29
K+29 7M - Efterår • Pulje 321
Grønløkke Stadion
Hårby IK 81
Grønløkke Stadion
27.
onsdag
18.00
Stautrup IF
Kvinder
U14
U14 Pige C (2004) 8M - Efterår • Pulje 262
Stautrup Idrætsanlæg
AIA/Tranbjerg
Stautrup Idrætsanlæg
27.
onsdag
18.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
M+32
ØOB Oldboys 30 år 11 mands • Kreds 2
Grønløkke Stadion
ASA, Aarhus (2)
Grønløkke Stadion
27.
onsdag
18.30
Grenaa IF/Østdjurs 91
Kvinder
U16
U16 Piger C (2002) 8M - Efterår • Pulje 290
HSM Arena Grenå
AIA/Tranbjerg
HSM Arena Grenå
28.
torsdag
17.30
AIA/Tranbjerg
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 491
Grønløkke Stadion
BMI
Grønløkke Stadion
28.
torsdag
18.00
AIA/Tranbjerg (2)
Herrer
Senior
Herre C2 (+16) 7M - Efterår • Pulje 140
Grønløkke Stadion
ØKSE
Grønløkke Stadion
28.
torsdag
18.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 730
Grønløkke Stadion
Lystrup IF
Grønløkke Stadion
28.
torsdag
18.40
Stilling IF
Kvinder
Senior
Kvinde C2 (+15) 7M - Efterår • Pulje 314
Stilling Skole
AIA/Tranbjerg
Stilling Skole
30.
lørdag
10.00
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 345
Kolt Skole
AIA/Tranbjerg (1)
Kolt Skole
30.
lørdag
10.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2007) 8M - Efterår • Pulje 21
Stilling Skole
Stilling IF
Stilling Skole
30.
lørdag
10.00
AIA/Tranbjerg
Kvinder
U7
U7 Piger (2011) 3M - Efterår • Pulje 372
Virring Hallen
Virring/Vitved UI (2)
Virring Hallen
30.
lørdag
10.15
BMI (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 313
Aabyhøj Stadion
AIA/Tranbjerg (2)
Aabyhøj Stadion
30.
lørdag
10.15
AIA/Tranbjerg (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 345
Kolt Skole
Stautrup IF (1)
Kolt Skole
30.
lørdag
10.15
Virring/Vitved UI (1)
Kvinder
U7
U7 Piger (2011) 3M - Efterår • Pulje 372
Virring Hallen
AIA/Tranbjerg
Virring Hallen
30.
lørdag
10.30
AIA/Tranbjerg (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 313
Aabyhøj Stadion
TMG (3)
Aabyhøj Stadion
30.
lørdag
10.30
BMI (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 345
Kolt Skole
AIA/Tranbjerg (1)
Kolt Skole
30.
lørdag
10.30
IF Lyseng
Herrer
U14
U14 Drenge C (2004) 8M - Efterår • Pulje 93
Lyseng Idrætspark
AIA/Tranbjerg
Lyseng Idrætspark
30.
lørdag
10.30
AIA/Tranbjerg
Kvinder
U7
U7 Piger (2011) 3M - Efterår • Pulje 372
Virring Hallen
Ry Fodbold(U6)
Virring Hallen
30.
lørdag
10.40
AIA/Tranbjerg
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2007) 8M - Efterår • Pulje 21
Stilling Skole
Harlev IK
Stilling Skole
30.
lørdag
10.45
Aabyhøj IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 313
Aabyhøj Stadion
AIA/Tranbjerg (2)
Aabyhøj Stadion
30.
lørdag
11.15
AIA/Tranbjerg
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 477
Grønløkke Stadion
Horsens fS
Grønløkke Stadion
30.
lørdag
12.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
U9
U9 Drenge A (2009) 5M - Efterår • Pulje 562
Grønløkke Stadion
Hørning IF
Grønløkke Stadion
30.
lørdag
12.40
HEI
Herrer
U9
U9 Drenge A (2009) 5M - Efterår • Pulje 562
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg
Grønløkke Stadion
30.
lørdag
13.00
AIA/Tranbjerg (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 40
Grønløkke Stadion
Hovedgaard IF
Grønløkke Stadion
30.
lørdag
15.00
AIA/Tranbjerg (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2017 • Pulje 39
Grønløkke Stadion
Stautrup IF
Grønløkke Stadion
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
Viby IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 524
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg
Grønløkke Stadion
1.
søndag
10.00
Odder IGF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 576
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
AIA/Tranbjerg
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
1.
søndag
10.00
AIA/Tranbjerg
Kvinder
U8
U8 Piger (2010) 5M - Efterår • Pulje 761
Grønløkke Stadion
Aabyhøj IF
Grønløkke Stadion
1.
søndag
10.00
BMI (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 328
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (1)
Grønløkke Stadion
1.
søndag
10.00
AIA/Tranbjerg (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 328
Grønløkke Stadion
Viby IF (2)
Grønløkke Stadion
1.
søndag
10.15
AIA/Tranbjerg (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 328
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (3)
Grønløkke Stadion
1.
søndag
10.30
AIA/Tranbjerg (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 328
Grønløkke Stadion
Viby IF (4)
Grønløkke Stadion
1.
søndag
10.30
Viby IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 328
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg (1)
Grønløkke Stadion
1.
søndag
10.40
AGF, Aarhus
Herrer
U10
U10 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 524
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg
Grønløkke Stadion
1.
søndag
10.40
AGF, Aarhus
Herrer
U9
U9 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 576
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
AIA/Tranbjerg
Kunstgræsbanen Spektrum Odder
1.
søndag
11.00
Sabro IF
Kvinder
U8
U8 Piger (2010) 5M - Efterår • Pulje 761
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg
Grønløkke Stadion
1.
søndag
12.10
AIA/Tranbjerg
Herrer
U11
U11 Drenge C (2007) 5M - Efterår • Pulje 506
Grønløkke Stadion
Aabyhøj IF
Grønløkke Stadion
1.
søndag
12.30
Fuglebakken KFUM Århus
Herrer
U10
U10 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 512
Grønløkke Stadion
AIA/Tranbjerg
Grønløkke Stadion
1.
søndag
12.50
AIA/Tranbjerg
Herrer
U11
U11 Drenge C (2007) 5M - Efterår • Pulje 506
Grønløkke Stadion
Hasle B
Grønløkke Stadion
1.
søndag
13.30
IF Lyseng
Herrer
U8
U8 Drenge C (2010) 5M - Efterår • Pulje 647
Lyseng Idrætspark
AIA/Tranbjerg (2)
Lyseng Idrætspark
1.
søndag
13.30
Stilling IF
Herrer
U8
U8 Drenge C (2010) 5M - Efterår • Pulje 647
Lyseng Idrætspark
AIA/Tranbjerg (1)
Lyseng Idrætspark
1.
søndag
13.50
AIA/Tranbjerg
Herrer
U10
U10 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 512
Grønløkke Stadion
IF Lyseng (2)
Grønløkke Stadion
1.
søndag
14.00
Stilling IF
Herrer
U8
U8 Drenge C (2010) 5M - Efterår • Pulje 647
Lyseng Idrætspark
AIA/Tranbjerg (2)
Lyseng Idrætspark
1.
søndag
14.00
IF Lyseng
Herrer
U8
U8 Drenge C (2010) 5M - Efterår • Pulje 647
Lyseng Idrætspark
AIA/Tranbjerg (1)
Lyseng Idrætspark
1.
søndag
14.00
Skødstrup SF(U18)
Kvinder
U16
U16 Piger C (2002) 8M - Efterår • Pulje 290
Studstrup Idrætsanlæg
AIA/Tranbjerg
Studstrup Idrætsanlæg
1.
søndag
15.00
Lystrup IF (1)
Omklædning 1
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 5 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 491
Lystrup Idrætsanlæg
B11-3
AIA/Tranbjerg
Omklædning 8
Lystrup Idrætsanlæg
B11-3
2.
mandag
17.30
Søften GF
Herrer
M+45
ØOB Oldboys 45 år 7 mands • Kreds 18
Søften Idrætsanlæg
AIA/Tranbjerg
Søften Idrætsanlæg
2.
mandag
17.30
AIA/Tranbjerg
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 3 (2003) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 876
Grønløkke Stadion
Søften GF
Grønløkke Stadion
2.
mandag
18.00
AIA/Tranbjerg
Herrer
M+60
ØOB Oldboys 60 år 7 mands • Kreds 21
Grønløkke Stadion
HOG Hinnerup
Grønløkke Stadion
2.
mandag
19.15
Stensballe IK
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 294
Stensballe Kunstgræs Arena
AIA/Tranbjerg
Stensballe Kunstgræs Arena

Hovedsponsorer

Seneste nyheder

  • Nyheder
    I forbindelse med 100 års jubilæet AIA Fodbold
  • Nyheder
    Al træning suspenderes indtil mandag på grund af vand på banerne
  • Nyheder
    Sportsmaster kommer på AIA 12/9 17 med gode tilbud
  • Nyheder
    AGF: Sana og Rask på besøg hos U8-drengene fra AIA
  • Nyheder
    Tivoli og Superligabold 9/9 17
  • Nyheder
    Køb en klubdragt inden 13/9 17

Øvrige sponsorer

DBU Nyt

Bold.dk