Menu

Piger og drenge årgang 2016

Børn årgang 2016

Fodboldtræning for alle fodboldglade piger og drenge årgang 2016. Vi løber, leger, øver med bolden og lærer hinanden på kende. Vi spiller 5-mands og deltager løbende i stævner både efterår og forår. Vi tager tingene i børnenes tempo og har fokus på, at alle har en god oplevelse med at spille fodbold.

Kontingentet opkræves i april og august

Ind- og udmeldelse skal foregå via hjemmesiden under punktet "Om klubben". Der er løbende optagelse - og der er mulighed for at være med til træning og par gange, inden man melder sig ind. 

Følg med vores gruppe på Facebook: AIA FODBOLD ÅRGANG 2016 (https://www.facebook.com/groups/725501638269343)

 

Holdets stab

Træner
profil
Morten Daniel Dahm-Hansen
Træner
ingen pic
Mikkel Mathiasen
Træner
ingen pic
Lasse Toftgaard Kjeldmand
Træner
ingen pic
Michael Villekjær Fogh Nielsen

Træningstider

Piger og drenge årgang 2016
Dag Tid Omkl. Bane
Tirsdag 16:30 - 17:30 Bane 7 3-5 mands
Lørdag 09:00 - 10:00 Bane 7 3-5 mands

Spillerliste

profil
Abdul Malik Afriday
profil
Adrian Kutllovci
profil
Conrad Autzen Tronsen
ingen img
Ebbe Mathiasen
profil
Eddie Kjeldmand
profil
Eskil Aaholm Hillerslev
profil
Felix Bøhne
profil
Felix Theodor Fischer Spring
profil
Frederik Nørgaard
profil
Henry Fruerlund
profil
Johan Dahl Larsen
profil
Lucas Madsen
profil
Lucas Sommer Sahlertz
profil
Ludvig Pugdal Vanghøj
ingen img
Ludvig Røddich Beltoft
ingen img
Maximilian Draganski
ingen img
Mikkel Nielsen
profil
Milla Jepsen
profil
Mojib Mizan
profil
Niklas Holdt Just
profil
Noah Højland
profil
Noah Nissen
profil
Oliver Læssøe Navntoft
profil
Oscar Mortensen
profil
Sebastian Villekjær
profil
Theodor Lundgaard Boserup
ingen img
Villads Kragh Caprani
profil
Villads Tjørngaard Rasmussen
ingen img
Villum Muff Bannerholt
ingen img
Villy Sylvester Lindberg
profil
William Tønder Walsh
profil
William Weiss Dahm-Hansen
profil
Yakub Efe Mert

KampprogramU8 Drenge A Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 118

Marts 2024

AIA/Tranbjerg
2. mar
Kl. 09.00
Hjemme
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs

Kolt/Hasselager IF

Stavtrup IF
2. mar
Kl. 09.30
Ude
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs

AIA/Tranbjerg

Hørning IF
2. mar
Kl. 10.00
Ude
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs

AIA/Tranbjerg

KampprogramU8 Drenge B Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 136

Marts 2024

Solbjerg IF
2. mar
Kl. 09.00
Ude
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
2. mar
Kl. 09.30
Hjemme
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

Skødstrup SF (2)

AIA/Tranbjerg
2. mar
Kl. 10.00
Hjemme
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

Hørning IF

KampprogramU8 Drenge C Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 156

Marts 2024

IF Lyseng
3. mar
Kl. 09.30
Ude
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
3. mar
Kl. 10.00
Hjemme
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)

Viby IF

BMI (1)
3. mar
Kl. 10.30
Ude
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)

AIA/Tranbjerg

Næste kampU8 Drenge A Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 118

Hjemme mod
Kolt/Hasselager IF
2. mar
Kl. 09.00
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
U8 Drenge A Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) - Pulje 118

Næste kampU8 Drenge B Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 136

Ude mod
Solbjerg IF
2. mar
Kl. 09.00
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
U8 Drenge B Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) - Pulje 136

Næste kampU8 Drenge C Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 156

Ude mod
IF Lyseng
3. mar
Kl. 09.30
Skåde Brugsforening Arena (BMI Kunstgræs)
U8 Drenge C Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) - Pulje 156
Luk