Menu

Fodboldskoler

       FODBOLDSKOLELEDER

Kasper Laursen

aia.fodboldskole@gmail.com

tlf.: 27112894

                                

  DBU Pigeraketten:
Kim Schibler Østerhaab

Kimschibler@hotmail.com

Tlf. 23449905

Nyheder 26. januar kl. 07:46
Stor kamp på den nye kunstgræsbane lørdag 15.00: Århus Fremad (2. division) - HSV U-23
Nyhedsarkiv
02. november kl. 20:10 2. divisionsbold på Grønløkke 4/11 23 kl. 14:00
Nyheder
22. oktober kl. 19:53 Indvielse af kunstgræsbanen 28/10 2023
Nyheder
18. oktober kl. 18:34 Referat generalforsamling 2023
Nyhedsarkiv
03. oktober kl. 21:20 Indvielse kunstgræs 28/10 23
Klubbens kommende kampe
Februar 2024
25.
søndag
10.45
Brabrand IF
Omkl. 3
-
Kvinder
Senior
Kvinder C (+15) 7:7 - Vinter • Pulje 3
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Kunstgræs Øst, mod bane 3 (8M eller 2x5M)
AIA/Tranbjerg
Omkl. 4
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Kunstgræs Øst, mod bane 3 (8M eller 2x5M)
25.
søndag
11.00
Aabyhøj IF
Omklædning 3
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2011) 11:11 - Vinter • Pulje 128
Aabyhøj Stadion
Kunstgræs
AIA/Tranbjerg
Omklædning 2
Aabyhøj Stadion
Kunstgræs
Marts 2024
2.
lørdag
09.00
IF Lyseng (1)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 83
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
AIA/Tranbjerg (2)
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
2.
lørdag
09.00
AIA/Tranbjerg
Omklædning 2
-
Herrer
U8
U8 Drenge A Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 118
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
Kunstgræs
Kolt/Hasselager IF
Omklædning 3
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
Kunstgræs
2.
lørdag
09.00
Solbjerg IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge B Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 136
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
AIA/Tranbjerg
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
2.
lørdag
09.30
AIA/Tranbjerg (2)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 83
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
tst Fodbold
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
2.
lørdag
09.30
Stavtrup IF
Omklædning 1
-
Herrer
U8
U8 Drenge A Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 118
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
Kunstgræs
AIA/Tranbjerg
Omklædning 2
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
Kunstgræs
2.
lørdag
09.30
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U8
U8 Drenge B Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 136
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
Skødstrup SF (2)
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
2.
lørdag
10.00
Brabrand IF (2)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 83
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
AIA/Tranbjerg (2)
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
2.
lørdag
10.00
Hørning IF
Omklædning 2
-
Herrer
U8
U8 Drenge A Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 118
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
Kunstgræs
AIA/Tranbjerg
Omklædning 3
AURA Park (Stavtrup) Kunstgræs
Kunstgræs
2.
lørdag
10.00
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U8
U8 Drenge B Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 136
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
Hørning IF
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
2.
lørdag
10.45
Låsby B (2)
-
Herrer
U10
U10 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 51
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
AIA/Tranbjerg
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
2.
lørdag
11.00
AIA/Tranbjerg
-
Kvinder
U11
U11 Piger kunstgræsturnering (2013) - 4. stævne • Pulje 205
Givskud Kunstgræs
Odder IGF
Givskud Kunstgræs
2.
lørdag
11.15
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U10
U10 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 51
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
IF Lyseng (2)
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
2.
lørdag
11.40
Dalby GF (1)
-
Kvinder
U11
U11 Piger kunstgræsturnering (2013) - 4. stævne • Pulje 205
Givskud Kunstgræs
AIA/Tranbjerg
Givskud Kunstgræs
2.
lørdag
11.45
AIA/Tranbjerg
-
Herrer
U10
U10 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 51
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
Ikast FC
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
2.
lørdag
12.00
FC Skanderborg
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2011) 11:11 - Vinter • Pulje 128
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
AIA/Tranbjerg
Normal Arena, 11-mands (kunst)
Normal Arena (11 mands)
2.
lørdag
12.20
Vejle B
-
Kvinder
U11
U11 Piger kunstgræsturnering (2013) - 4. stævne • Pulje 205
Givskud Kunstgræs
AIA/Tranbjerg
Givskud Kunstgræs
2.
lørdag
12.30
AIA/Tranbjerg (2)
-
Herrer
U10
U10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 32
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
Odder IGF
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
2.
lørdag
13.00
Stilling IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 31
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
AIA/Tranbjerg (1)
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
2.
lørdag
13.00
TMG
-
Herrer
U10
U10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 32
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
AIA/Tranbjerg (2)
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
2.
lørdag
13.15
Fredericia Fodbold U14 (2)
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Træningskamp
Fynske Bank Kunstgræs (Fred. KF)
Århus FC Syd
Fynske Bank Kunstgræs (Fred. KF)
2.
lørdag
13.30
AIA/Tranbjerg (1)
-
Herrer
U10
U10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 31
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
FC Skanderborg
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
2.
lørdag
13.30
AIA/Tranbjerg (2)
-
Herrer
U10
U10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 32
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
BMI
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
2.
lørdag
14.00
Galten FS
-
Herrer
U10
U10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 31
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
AIA/Tranbjerg (1)
Normal Arena, 8-mands (kunst)
Normal Arena (8 mands)
2.
lørdag
14.30
AIA/Tranbjerg (3)
Omklædning 9
-
Herrer
Senior
Herre Serie 1 / Træningskamp • Træningskamp
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
Skibet IF (3)
Omklædning 8
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
2.
lørdag
16.00
Randers Q
Jyske Bank omkl. 3
-
Kvinder
U13
U13 Piger C (2011) 8:8 - Vinter • Pulje 37
Volkswagen Park Randers (kunst)
Bane 3 / kunst
AIA/Tranbjerg
Jyske Bank Omkl. 4
Volkswagen Park Randers (kunst)
Bane 3 / kunst
Luk