Menu

Drenge årgang 2014

Fodboldtræning for alle fodboldglade drenge årgang 2014. Vi træner med fokus på bold, samspil og godt kammeratskab. Vi spiller kampe i både A-, B- og C-rækken hele året.  

Ind- og udmeldelse foregår via hjemmesiden under punktet "Om klubben". Der er løbende optagelse – og der er mulighed for at være med til træningen et par gange, inden man melder sig ind. 

Kontingentet opkræves i april og august

Følg med på vores gruppe på Facebook: AIA FODBOLD ÅRGANG 2014 (https://www.facebook.com/groups/334525673761830/)   

 

Holdets stab

Træner
profil
Christian Hansen
Træner
profil
Simon Rytter
Træner
profil
Signe Dahl Iversen
Træner
ingen pic
Per Kaaes Christensen
Årgangsansvarlig
profil
Christian Hansen
Træner
ingen pic
Eldin Basic

Træningstider

Drenge årgang 2014
Dag Tid Omkl. Bane
Tirsdag 17:00 - 18:00 Bane 7 3-5 mands
Torsdag 17:00 - 18:00 Bane 7 3-5 mands

Spillerliste

profil
Albert Basic Poulsen
ingen img
Alfred Murmand Hansen
profil
August Ørting Buhl
profil
Benjamin Munk Nielsen
profil
Benjamin Mølgaard Hansen
profil
Conrad Nor Haugaard Faurholt
profil
Frederik Rytter Lützen
profil
Frederik Thiim Harder
profil
Jacob Strunge
profil
Johannes Bækmark
profil
Lauge Dahl Sunesen
profil
Lauge Ravn Christensen
profil
Lawand Jammu
profil
Lukas Storm
ingen img
Malte Degn Dalby
profil
Malthe Andersen
ingen img
Marius Vadsholt
profil
Mathias Johan Foged Törnlycke
profil
Mikkel Balle Therkelsen
profil
Oskar Daugaard Gram
ingen img
Sebastian Frøslev Andersen
profil
Silas Jacobsen
ingen img
Teodor Kjeldgaard Nielsen
profil
Tobias Kahl Pedersen
profil
Viggo Krogsøe
ingen img
Viktor Kvisgaard
ingen img
Vildfred Kjeldgaard Nielsen

Næste kampU10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 31

Ude mod
Stilling IF
2. mar
Kl. 13.00
Normal Arena, 8-mands (kunst)
U10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) - Pulje 31

Næste kampU10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 32

Hjemme mod
Odder IGF
2. mar
Kl. 12.30
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
U10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) - Pulje 32

Næste kampU10 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 51

Ude mod
Låsby B (2)
2. mar
Kl. 10.45
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
U10 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) - Pulje 51

KampprogramU10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 31

Marts 2024

Stilling IF
2. mar
Kl. 13.00
Ude
Normal Arena, 8-mands (kunst)

AIA/Tranbjerg (1)

AIA/Tranbjerg (1)
2. mar
Kl. 13.30
Hjemme
Normal Arena, 8-mands (kunst)

FC Skanderborg

Galten FS
2. mar
Kl. 14.00
Ude
Normal Arena, 8-mands (kunst)

AIA/Tranbjerg (1)

KampprogramU10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 32

Marts 2024

AIA/Tranbjerg (2)
2. mar
Kl. 12.30
Hjemme
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

Odder IGF

TMG
2. mar
Kl. 13.00
Ude
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

AIA/Tranbjerg (2)

AIA/Tranbjerg (2)
2. mar
Kl. 13.30
Hjemme
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

BMI

KampprogramU10 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 51

Marts 2024

Låsby B (2)
2. mar
Kl. 10.45
Ude
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
2. mar
Kl. 11.15
Hjemme
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

IF Lyseng (2)

AIA/Tranbjerg
2. mar
Kl. 11.45
Hjemme
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

Ikast FC
Luk