Menu

Drenge årgang 2015

Børn årgang 2015

Fodboldtræning for alle fodboldglade piger og drenge årgang 2015. Vi løber, leger, øver med bolden og lærer hinanden på kende. Vi begynder at spille kamp når vi er blevet kontrolleret med spillet. Vi tager ting i børnenes tempo og har fokus på, på alle har en god oplevelse med at spille fodbold.

Kontingentet opkræves i april og august

Ind- og udmeldelse skal foregå via hjemmesiden under punktet "Om klubben". Der er løbende optagelse - og der er mulighed for at være med til træning og par gange, inden man melder sig ind. 

Følg med vores gruppe på Facebook: AIA FODBOLD ÅRGANG 2015 ( https://www.facebook.com/groups/489293555204034/

 

Jakob TE Laursen

Holdets stab

Træner
ingen pic
Jakob Laursen
Træner
ingen pic
Jesper Sehested
Træner
ingen pic
Simon Hedemann Eriksen

Træningstider

Drenge årgang 2015
Dag Tid Omkl. Bane
Onsdag 16:30 - 17:30 Bane 7 3-5 mands
Lørdag 09:00 - 10:00 Bane 7 3-5 mands

Spillerliste

profil
Aksel Bechager Jensen
profil
Alexander Nygaard Mulvad
profil
Alfred Kynde
profil
Alfred Vesterby Sørensen
profil
Asaf Kilic
profil
Benjamin Andersen Ballebye
profil
Carl Emil Schelander Eriksen
ingen img
Christian Grønhøj
ingen img
Emil Høegh
profil
Frederik Dahl Mathiasen
profil
Isak Søby Öcal
profil
Lauge Hørsted Leimann
ingen img
Laurits Kühnel Bugge
profil
Luis Shina Villefrance
ingen img
Mattias Bjerre Juncker
profil
Max Christensen
profil
Norr Allermann Larsen
profil
Norr Ebert Just
ingen img
Norr Emil Duus Egander
ingen img
Oscar Amstrup Sehested
profil
Paulo Issa
profil
Sebastian Jakob Stitz Albrektsen
profil
Sigurd Bak Tørnstrøm
profil
Sofus Grasberger
profil
Sylvester Svith Jørgensen
profil
Tobias Hvid Sørensen
ingen img
Viktor Aggerholm Lange
ingen img
Villads Christensen
ingen img
Vincent Eriksen

Næste kampU9 Drenge B Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 83

Ude mod
IF Lyseng (1)
2. mar
Kl. 09.00
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)
U9 Drenge B Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) - Pulje 83

Næste kampU9 Drenge B Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 84

Ude mod
Viby IF (2)
3. mar
Kl. 09.30
MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)
U9 Drenge B Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) - Pulje 84

Næste kampU9 Drenge C Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 105

Hjemme mod
Hørning IF
3. mar
Kl. 09.30
Højbo Stadion Kunstgræsbane
U9 Drenge C Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) - Pulje 105

Næste kampU9 Drenge B INDE (2015) - (10/3-2024) • Pulje 39

Hjemme mod
Riis Tebstrup IF
10. mar
Kl. 09.00
Klank Hallen
U9 Drenge B INDE (2015) - (10/3-2024) - Pulje 39

Næste kampU9 Drenge C INDE (2015) - (10/3-2024) • Pulje 45

Hjemme mod
Aarhus Fremad
10. mar
Kl. 09.20
Midtpunktet - Hal 1
U9 Drenge C INDE (2015) - (10/3-2024) - Pulje 45

KampprogramU9 Drenge B Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 83

Marts 2024

IF Lyseng (1)
2. mar
Kl. 09.00
Ude
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

AIA/Tranbjerg (2)

AIA/Tranbjerg (2)
2. mar
Kl. 09.30
Hjemme
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

tst Fodbold

Brabrand IF (2)
2. mar
Kl. 10.00
Ude
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

AIA/Tranbjerg (2)

KampprogramU9 Drenge B Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 84

Marts 2024

Viby IF (2)
3. mar
Kl. 09.30
Ude
MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)

AIA/Tranbjerg (1)

AIA/Tranbjerg (1)
3. mar
Kl. 10.00
Hjemme
MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)

IF Lyseng (2)

AIA/Tranbjerg (1)
3. mar
Kl. 10.30
Hjemme
MKS Byg & Entreprise Arena (Viby IF kunstgræs)

Aabyhøj IF (2)

KampprogramU9 Drenge C Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 105

Marts 2024

AIA/Tranbjerg
3. mar
Kl. 09.30
Hjemme
Højbo Stadion Kunstgræsbane

Hørning IF

TMG
3. mar
Kl. 10.00
Ude
Højbo Stadion Kunstgræsbane

AIA/Tranbjerg

Solbjerg IF
3. mar
Kl. 10.30
Ude
Højbo Stadion Kunstgræsbane

AIA/Tranbjerg

KampprogramU9 Drenge B INDE (2015) - (10/3-2024) • Pulje 39

Marts 2024

AIA/Tranbjerg
10. mar
Kl. 09.00
Hjemme
Klank Hallen

Riis Tebstrup IF

Odder IGF
10. mar
Kl. 09.30
Ude
Klank Hallen

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
10. mar
Kl. 10.10
Hjemme
Klank Hallen

TMG

FC Skanderborg (2)
10. mar
Kl. 10.30
Ude
Klank Hallen

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
10. mar
Kl. 11.10
Hjemme
Klank Hallen

IF Lyseng (2)

KampprogramU9 Drenge C INDE (2015) - (10/3-2024) • Pulje 45

Marts 2024

AIA/Tranbjerg
10. mar
Kl. 09.20
Hjemme
Midtpunktet - Hal 1

Aarhus Fremad

Virup IF
10. mar
Kl. 09.50
Ude
Midtpunktet - Hal 1

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
10. mar
Kl. 10.30
Hjemme
Midtpunktet - Hal 1

Brabrand IF

Virring Fodbold
10. mar
Kl. 10.50
Ude
Midtpunktet - Hal 1

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
10. mar
Kl. 11.30
Hjemme
Midtpunktet - Hal 1

VSK Aarhus (2)
Luk