Menu

Piger årgang 2013

Hej alle kommende pige fodboldspillere i Årgang 2013

Vi vil have fokus på at have det sjovt med fodbold! Hvor vi kombinerer fodboldøvelserne i leg og spil, men fodbolden vil hele tiden være i centrum.

Jeg glæder mig til at møde jer alle sammen, hvis der er nogle spørgsmål sig endelig til. 

 

Vi spiller onsdag kl. 17.15 - 18.15 og lørdag fra 10-11. 

 

Med Venlig Hilsen

Trænerteamet

 

Kontingentet opkræves i april og september

Ind- og udmeldelse skal foregå via hjemmesiden under punktet "Om klubben". 

 

Følg også med på vores facebookgruppe: AIA Fodbold - Piger årgang ‘13

 

Vi glæder os til at se dig og dine forældre!

Holdets stab

Træner
profil
Kim Schibler Østerhaab
Træner
ingen pic
Martin Lützen
Træner
ingen pic
Hans Henrik Jensen
Assistenttræner
profil
Johanna Jensen Uhrig

Træningstider

Piger årgang 2013
Dag Tid Omkl. Bane
Onsdag 17:15 - 18:15 Bane 7 3-5 mands
Lørdag 10:00 - 11:00 Bane 7 3-5 mands

Spillerliste

profil
Agnes Leimann
ingen img
Alma Hattesen
ingen img
Alma Viola Klemmensen
ingen img
Anadora Aabo Paulsen
profil
Andrea Lysholm
profil
Anna Vinge Høgedal
profil
Ayca Karabulut
profil
Emmelie Agnete Borup Løvschall
ingen img
Emmelie Noelle Tofte
ingen img
Freja Holstebroe Mortensen
profil
Josephine Schmidt Mortensen
profil
Julie Henneberg Laursen
profil
Karla Mie Pedersen
ingen img
Lea Østerhaab
profil
Lena Jensen Uhrig
profil
Mille Rosenlund
profil
Mynte Lützen
ingen img
Rosa Høegh
profil
Sara Harbo Fuglsang
ingen img
Sarah Heiberg
profil
Sofie Bøhne
profil
Solveig Brix Bjerregaard
ingen img
Sophia Friis
ingen img
Vigga Flodgaard

Næste kampU11 Piger B (2013) 8M TT • Pulje 17

Ude mod
Stensballe IK
9. mar
Kl. 00.00
Stensballe Hallen
U11 Piger B (2013) 8M TT - Pulje 17

Næste kampU11 Piger C (2013) 8M TT • Pulje 19

Ude mod
Galten FS
10. mar
Kl. 10.00
Klank Kunstgræsbane
U11 Piger C (2013) 8M TT - Pulje 19

Næste kampU11 Piger kunstgræsturnering (2013) - 4. stævne • Pulje 205

Hjemme mod
Odder IGF
2. mar
Kl. 11.00
Givskud Kunstgræs
U11 Piger kunstgræsturnering (2013) - 4. stævne - Pulje 205

KampprogramU11 Piger B (2013) 8M TT • Pulje 17

Marts 2024

Stensballe IK
9. mar
Kl. 00.00
Ude
Stensballe Hallen

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
16. mar
Kl. 10.00
Hjemme
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

ACFC

AIA/Tranbjerg
24. mar
Kl. 10.00
Hjemme
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

FC Skanderborg

KampprogramU11 Piger C (2013) 8M TT • Pulje 19

Marts 2024

Galten FS
10. mar
Kl. 10.00
Ude
Klank Kunstgræsbane

AIA/Tranbjerg

AIA/Tranbjerg
17. mar
Kl. 11.15
Hjemme
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

Hørning IF

AIA/Tranbjerg
23. mar
Kl. 09.45
Hjemme
BRAVIDA Kunstgræsbane (Tranbjerg)

Odder IGF

KampprogramU11 Piger kunstgræsturnering (2013) - 4. stævne • Pulje 205

Marts 2024

AIA/Tranbjerg
2. mar
Kl. 11.00
Hjemme
Givskud Kunstgræs

Odder IGF

Dalby GF (1)
2. mar
Kl. 11.40
Ude
Givskud Kunstgræs

AIA/Tranbjerg

Vejle B
2. mar
Kl. 12.20
Ude
Givskud Kunstgræs

AIA/Tranbjerg
Luk